Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Apple akıllı yüzük patenti başvurusu: iRing » Etkin Patent Aşağıda çizimlerini gördüğünüz bu yeni ürünün henüz planlama aşamasında olduğu belli. Ancak ilerleyen yıllarda piyasaya çıkmaması için bir sebep yok.
Apple akıllı yüzük patenti başvurusu: iRing

Apple akıllı yüzük patenti başvurusu iRing

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Apple akıllı yüzük patenti başvurusu iRing Aşağıda çizimlerini gördüğünüz bu yeni ürünün henüz planlama aşamasında olduğu belli. Ancak ilerleyen yıllarda piyasaya çıkmaması için bir sebep yok. Patent Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Cupertino merkezli dünya devi Apple'dan yeni bir ürün geliyor olabilir. Daha önce gündeme 1 Nisan şakası olarak gelen gelişme şimdi gerçek olabilir. ABD Patent Ofisi (USPTO) dosyalarından basına sızan bazı gelişmeler yeni bir giyilebilir teknoloji ürününü işaret ediyor. Aşağıda çizimlerini gördüğünüz bu yeni ürünün henüz planlama aşamasında olduğu belli. Ancak ilerleyen yıllarda piyasaya çıkmaması için bir sebep yok.

Söz konusu bu yeni ürün teknoloji basını tarafından hemen iRing olarak adlandırıldı. İddiaya göre cihazın üzerinde bir mikrofon yer alıyor. Şarj edilebilir bataryaya sahip olduğunu öne sürülen iRing'in Siri'yi kontrol etmek için yeni bir ürün olacağı tahmin ediliyor. Ancak sadece bununla sınırlı değil.

Patent görsellerinden yapılan çıkarımlara göre söz konusu ürünün aynı zamanda bir Wi-fi kontrolcüsü olabileceği düşünülüyor. Aşağıdaki çizimlerden de görebileceğiniz gibi ürünün dokunmatik bir yüzeyi var. Bu yüzeyden çeşitli jestler ile Apple cihazlarını kontrol etmek mümkün olacak. Touch ID'nin bile yerleştirilmiş olabileceği bu yüzey, Apple Pay uyumlu olabilir. Apple'ın mobil ödeme sisteminin daha şimdiden iki tane büyük rakibi var. Android Pay ve Samsung Pay ödeme sistemleri bazı bölgelerde şimdiden kullanıma sunuldu. Dolayısıyla Apple, bir farklılık yaratmak adına böyle bir ürün üzerinde çalışıyor olabilir.

Ancak net konuşmak için henüz erken. Çizimlerin çok detaylı olmadığı ortada. Her ne kadar fütüristik bir ürün gibi görünse de, Apple'ın akıllı yüzüğü birgün gerçek olabilir.